MONTAVIMAS IR PALEIDIMAS

Montavimas ir paleidimas mūsų komandos atliekamas visame Vilniaus regione. Jeigu jums reikalingos įrenginio montavimo ar paleidimo paslaugos, papildoma informacija ar konsultacija šiais ar kitais klausimais – maloniai prašome su mumis susisiekti.

Montavimo vIETOS PARINKIMAS

Rekomenduojama įrenginį montuoti ne žemiausioje sklypo vietoje, kurioja kaupiasi lietaus ir polaidžio vanduo,kuris gali apsemti įrenginį ir oro kompresorių, kuris montuojamas atskiroje talpoja šalia valymo įrenginio, 1-4 m atstumu nuo įrenginio , orapūtės talpa montuojama taip, kad jos viršus būtų 5 cm aukščiau žemės paviršiaus.

MONTAVIMAS GRUNTUOSE

Nuotekų valymo įrenginiai montuojami kaip požeminiai objektai. Atsižvelgiant į tai, kad po sniegu esančioje atitekamojoje nuotakynėje krinta vandens temperatūra, įrenginys turi būti neįšąlančiame gylyje. Dėl to vandens paviršius visose nuotekų valymo įrenginių dalyse žiemą neužšąla.

Montuojant savistovius nevažiuojamoje dalyje montuojamus įrenginius BV-GP-08S , BV-GP-1S ir kt. (įtekėjimo vamzdis iki 1,5m), reikia laikytis šių taisyklių:

  1. Iškasama duobė įrenginio montavimui. Duobės dugnas išlyginamas , gruntas sutankinamas.
  2. Įrenginys atvežamas į vietą ir kėlimo technikos pagalba nuleidžiamas į paruoštą duobę ant išlyginto ir sutankinto duobės dugno. Reikia atkreipti dėmesį, kad įtekėjimo ir ištekėjimo vamzdžiai būtų parinkti pagal vandens tekėjimo kryptį.
  3. Įrenginys užpildomas vandeniu. Duobė užpilama smėliu, gruntą tankinti vandeniu.
Talpos montavimo schema lengvuose gruntuose.
INKARAVIMAS

Esant aukštam gruntiniam vandeniui (1 m nuo žemės paviršiaus) arba esant užtvindymo tikimybei talpos pastatymo vietoje, tam, kad būtų išvengta jos išspaudimo/sutraiškymo, yra atliekamas talpos inkaravimas prie gelžbetoninio rentinio trosų pagalba.

Talpos montavimo gruntuose schema inkaruojant įrenginį.
MONTAVIMAS G/B (PO VAŽIUOJAMĄJA DALIMI)

Valymo įrenginiai, kurie montuojami po važiuojama kelio danga arba jeigu įtekėjimo vamzdis yra giliau kaip 1,5 m, yra montuojami gelžbetoniniuose rentiniuose. Įrenginiai gali būti montuojami labai giliai, maksimalus projektinis gelžbetoninių rentinių šulinys gali būti 7 m gylio.

Montuojant važiuojamoje dalyje montuojamus įrenginius BV-GP-08, BV-GP-1 ir kt., reikia laikytis šių taisyklių:

  1. Gelžbetoniniai rentiniai montuojami ant armuotos gamyklinės perdangos ar išbetonuotos plokštės. Sumontuojami du arba trys rentiniai, juose išpjaunamos  įtekėjimo ir ištekėjimo angos.
  2. Į suformuotą gelžbetoninį šulinį įleidžiamas polipropileninis įrenginys, tarpai tarp polipropileninės talpos ir gelžbetoninių rentinių būtinai užpilami sausu cementiniu skiediniu SIIIa.SK1 (M150).
  3. ĮRENGINĮ BŪTINA INKARUOTI.
  4. Sumontavus polipropileninį įrenginį, pajungiami įtekėjimo-ištekėjimo vamzdžiai, angos užbetonuojamos ir hermetizuojamos šalta bitumine mastika.
  5. Montuojama gelžbetoninė perdanga ir paaukštinimo žiedai iki projektinės žemės paviršiaus altitudės.
  6. Duobė užpilama smėliu, gruntas tankinamas kas 20-30 cm.
Talpos montavimo schema gelžbetoniniuose žieduose po važiuojamąja dalimi.
ORAPŪTĖS MONTAVIMAS

Orapūtė montuojama šalia nuotekų valymo įrenginio jai skirtoje talpoje (atstumas tarp įrenginio ir talpos ne didesnis nei 5 m) ir yra prijungta prie elektros tiekimo sistemos. Užsakovui pageidaujant, orapūtė gali būti statoma ir pastato viduje (garaže, rūsyje). Svarbu teisingai pakloti oro padavimo vamzdelį. Jis turi būti paklotas ant sutankinto grunto su nuolydžiu į nuotekų valymo įrenginį, kad jame nesikauptų kondensatas, kuris žiemos metu gali užšalti.

Orapūtės dėžutės dangtis turi būti 5 cm virš žemės paviršiaus, kad, lietaus ar polaidžio metu, vanduo nepatektų į vidų ir  neapsemtų orapūtės.

NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIŲ PALEIDIMO TVARKA:

Paleidimo – derinimo darbai atliekami, kai vidutinė paros temperatūra ne mažesnė kaip 12 °C.

Žiurint į įtekėjimo vamzdį iš kairės į dešinę:
1 kranas – erliftas reguliuoja grįžtamo vandens srautą
2 ir 3 kranai – (aeratoriai) reguliuoja oro srautą paduodamą į difuzorius (virimas iš irenginio dugno kairėje ir desinėje)
4 kranas – paviršinis aeravimas, neleidžiantis susidaryti dumblo plutai

 Paleidimo seka:

  1. Įrenginys pripilamas vandens iki ištekėjimo vamzdžio
  2. Įjungiamaas oro kompresorius
  3. Uždaromi visi kranai
  4. Žiurint į įtekėjimo vamzdį iš kairės į dešinę:
    • Atidaromas 2 kranas (pilnai), pasimato „virimas“ kairėje pusėje, kranas prisukamas iki 30 laipsnių
    • Atidaromas 3 kranas pilnai, pasimato „virimas“ dešinėje pusėje, kranas prisukamas iki 30 laipsnių, matome „virimą“ kairėje ir dešinėje pusėse
    • Atidaromas 1 kranas, erliftu pradeda bėgti vanduo, kraną po truputį prisukinėjame, kad atsirastų „virimai“ šonuose, bet tuo pačiu per erliftą bėgtų vanduo
    • Atidaromas 4 kranas pilnai, pasirodo virimas antrinio sėsdintuvo paviršiuje, kranas prisukamas taip kad matytūsi „virimai“ kairėje, dešinėje, bėgtų vanduo per erliftą ir aeruotūsi antrinio sėsdintuvo paviršius
  5. Pradėti naudotis įrenginiu, t.y. didinti organinių medžiagų kiekį. Dumblas gali užsiveisti 2 būdais:
    • Savaiminis užsiveisimas. Nuotekų valymo įrenginiai būna paruošti eksploatacijai per 3-4 savaites, tada įpilami probiotikai (400ml „Švaistė“ probiotikų skiedžiami su 1,1 l vandens, palaikoma 12 val)
    • Pagreitintas užveisimas, dumblo atvežama iš jau veikiančių įrenginių, supilami probiotikai. Tuomet nuotekų valymo įrenginiai būna paruošti eksploatacijai per parą